Vinárstvo

 

Náš príbeh

Ako rodina, ktorá miluje dobré jedlo a dobré víno sme mali sen. Predávať a ponúkať na Slovensku kvalitné prosecco nielen pre nadšencov, ale i úplných začiatočníkov. Sny si treba plniť a tak vznikla značka San Martin Winery® a e-shop s talianskym vínom.

Pri výbere hlavného dodávateľa vín bola naša vízia jasná. Hľadali sme vinárstvo s tradíciou a kvalitnou výrobou. Všetky naše očakávania splnilo talianske vinárstvo Giusti Wine, ktoré sa nachádza vo východnej oblasti Veneto, medzi mestami Treviso, Benátky a Asolo.

Už od roku 1600 má rodina Giusti svoju históriu vo výrobe vín s plným rešpektom k tradíciam, hodnotám a okolitej krajine. Vinárstvo Giusti Wine založil v roku 2003 Ermenegildo Giusti, ktorý sa po úspešnej činnosti v Kanade opäť vrátil do rodného Talianska, aby propagoval taliansku dokonalosť vín do celého sveta. 

Vitajte v našej novom e-shope a degustujte lahodné talianske vína a kvalitné prosecco spolu s nami.

Na zdravie!

Saluti!

 

... 

 

Vinárstvo Giusti Wine 

Príbeh Giusti Wine

Táto cesta sa začala kúpou dvojhektárového pozemku, kde malo vzniknúť Giusti Wine. Taliansku spoločnosť Giusti Wine založil v roku 2002 Ermenegildo Giusti a vyvinula sa z pôvodnej vinice Dal Col, ktorú vlastnila rodina jeho manželky, ktorej korene siahajú až do roku 1945. Hoci išlo len o malý statok s niekoľkými hektármi pôdy, bol veľmi známy svojou tradičnou, kvalitnou produkciou Prosecca, Bianchetta a vína Verdiso. Víno Giusti sa vyvíjalo veľmi rýchlo. Od prvého vinohradu vysadeného v roku 2002 má dnes rozlohu približne cca 100 hektárov, kde sa vyrábajú biele, červené vína a prosecco.

 

V pivniciach Giusti Wine je top červené víno: lahodné a plné


  

Oblasť produkcie

Vinárska usadlosť Giusti leží v kopcoch Montello a Pieve, v oblasti obklopujúcej opátstvo v Nervesa della Battaglia vo východnom regióne Veneto – Benátsko, medzi mestami Treviso, Benátky a Asolo.

Výrobná oblasť DOCG Asolo Prosecco a DOC Montello – Colli Asolani leží v podhorí severozápadne od mesta Treviso. Práve Prosecco s označením DOC a DOCG je považované za produkt, ktorý priťahuje pozornosť na región Veneto. V západnom Veneto má Giusti Wine ďalšie dve vinice, kde produkuje svoje Amarone della Valpolicella Classico DOCG a Valpolicella Ripasso Superiore DOC.

Dnes má usadlosť približne 100 hektárov pôdy, z ktorých 70 % je už vysadených viničom, rozdelených do desiatich vinohradov (Tenuta):
– Tenuta Case Bianche, Rosalia, Rolando, Sienna, Abbazia, Aria Valentina, Emily, Ava, Amelia a Maria Vittoria.

Kvalita Made in Italy

Ermenegildo Giusti je zanieteným zástancom pestovania viniča, ktoré rešpektuje životné prostredie aj krásnu okolitú krajinu. Kvalita je najvyššou prioritou spoločnosti. "Víno vyjadruje všetku krásu a charakter Talianska. Je to môj koncept krásy, pretože som vždy veril, že krása pochádza z pokoja a mieru. Dnes je mojim poslaním vyrábať najlepšie Prosecco na svete a dostať ho do sveta."

Každý, kto navštívi vinárstvo Giusti, zažije jeho zmysel pre pohostinnosť a získa nezabudnuteľné zážitky. Kvalita a poctivá práca stojí za každým pohárom vína.  

 

  

 Vinárstvo Giusti Wine

 

 ...

 

zdroj | giusti wine, wikipedia | marec 2022

foto | pixabay 

Späť do obchodu