Neohodnotené

Víno Umberto I Rosso IGT Venetto Montello DOCG Magnum 1,5 l

Najikonickejšie víno od Giusti Wine. Majstrovská zmes Bordeaux, ktorá má úzke prepojenie s krajinou, kde boli medzinárodné odrody predstavené Napoleonom Bonaparte. 

Môžeme doručiť do:
23.4.2024
Skladom (1 ks)
Kód: 97
Značka: Giusti
€84
Kategória: Červené
Hmotnosť: 2 kg

Tip: červené víno, tiché.

Talianske suché červené víno Umberto I je vyrobené zo zmesi odrody Merlot a Cabertnet Sauvignon. Magnum fľaša 1,5 l je zabalená v drevenom boxe a je výborným darčekom pre každého milovníka vína.

Víno sa vyrába červenou vinifikáciou. Hrozno Merlot aj Cabernet Sauvignon sa najskôr vinifikuje každé samostatne. Zrenie trvá 24-30 mesiacov vo francúzskych barikových sudoch z dubového dreva. Dodatočne zrie aj v drevených bareloch. A ako sa patrí, pred cestou k milovníkom vína, ešte chvíľu vo fľaši.

 

Farba: intenzívna rubínová so svetlými granátovými odleskami.

Buket: intenzívny s tónmi červeného ovocia, vanilky a korenia.

Chuť: plné telo, zaoblená, trvácna a elegantná s ľahkými tanínmi plné telo, zaoblená, trvácna a elegantná s ľahkými tanínmi.

 

Hodí sa ku grilovanému mäsu, divine a zrelým syrom. Výborná voľba aj pre vychutnávanie po jedle.

Odporúčame podávať pri teplote 18 až 20 °C vo veľkých pohároch.

Magnum fľaša má objem 1,5 l.

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Vinárstvo Giusti
Farba červené
Ročník 2015
Zvyškový cukor suché
Krajina pôvodu Taliansko
Oblasť pôvodu Veneto
Odroda Merlot, Cabernet Sauvignon
Objem 1,5 l
Obsah alkoholu  14 %
Obsah cukru 4 g / l
Teplota podávania 18 až 20 °C 
Obsah siričitanov
obsahuje siričitany

 

 

Ocenenia: 

2018 James Suckling – 94 bodov (2011)

2018 Sakura Japan Women's Wine Awards – Zlatá medaila (2009)

2017 James Suckling – 92 bodov (2011)

2016 CWSA – Zlatá medaila (2009)

2016 IWSC – Strieborná medaila
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Späť ku koreňom

 

S titulom šľachty siahajúcim až do roku 1600, v roku 2004 Ermenegildo Giusti, šľachtic z Conegliana, oživil starú rodinnú tradíciu a z popola času obnovil svoje kultúrne dedičstvo. Hoci jeho otec Augusto Giusti, narodený vo Venissieux vo Francúzsku, produkoval víno a mal preň veľkú vášeň, Ermenegildo Giusti začal svoju cestu neskôr v živote. Táto cesta sa začala kúpou dvojhektárového pozemku, kde malo vzniknúť Giusti Wine. Talianska spoločnosť Giusti Wine sa v skutočnosti vyvinula z pôvodnej vinice Dal Col, ktorú vlastnila rodina jeho manželky a ktorej korene siahajú až do roku 1945. Hoci išlo len o malý statok s niekoľkými hektármi pôdy, bol veľmi známy svojou tradičnou, kvalitnou produkciou Prosecca, Bianchetta a vína Verdiso. Víno Giusti sa vyvíjalo veľmi rýchlo. Od prvého vinohradu vysadeného v roku 2002 má dnes rozlohu približne 75 hektárov, kde sa vyrábajú biele a červené vína.

 

Splnený americký sen Ermenegilda Giustiho

Ako dieťa sa vracal domov z piknikov na bicykli, počúval o príbuzných v Amerike, sníval o nej a v 18. rokoch odchádza do Kanady, pretože okolo seba vidí veľa chudoby a málo výhliadok do budúcnosti. V zámorí stavia domy, mrakodrapy, obchoduje s ropou, zamestnáva tisíce ľudí: vytvára jednu z najsilnejších talianskych spoločností v Kanade. "V tých rokoch som nikdy neprestal propagovať Taliansko, od oblečenia po jedlo,” vraví E. Giusti.

Giusti začal investovať v Taliansku v roku 2000. Vďaka kríze v roku 2008 sa mu podarilo zhromaždiť najkrajšie nehnuteľnosti v tejto oblasti. Ale to nie je všetko: daroval 2 milióny a 300 tisíc eur na zabezpečenie a renováciu ruín opátstva Sant’Eustachio, benediktínskeho kláštora z roku 1062 s výrazne romantickým aspektom.

E. Giusti chce ísť príkladom práce v súlade s prírodou.

"Priniesli sme späť bažanty a jarabice, ktoré boli preč. O vinič sa úzkostlivo staráme a češeme ho ako záhrady. Ísť príkladom je najlepšia vec.”

Späť do obchodu