Neohodnotené

Víno Umberto I Rosso IGT Venetto Montello DOCG Jeroboam 3 l

Najikonickejšie víno od Giusti Wine. Majstrovská zmes Bordeaux, ktorá má úzke prepojenie s krajinou, kde boli medzinárodné odrody predstavené Napoleonom Bonaparte. 

Môžeme doručiť do:
23.4.2024
Skladom (2 ks)
Kód: 100
Značka: Giusti
€168
Kategória: Červené
Hmotnosť: 3.2 kg

Tip: červené víno, tiché.

Talianske suché červené víno Umberto I je vyrobené zo zmesi odrody Merlot a Cabertnet Sauvignon. Veľká 3 l fľaša je zabalená v drevenom boxe a je výborným darčekom pre každého milovníka vína.

Víno sa vyrába červenou vinifikáciou. Hrozno Merlot aj Cabernet Sauvignon sa najskôr vinifikuje každé samostatne. Zrenie trvá 24-30 mesiacov vo francúzskych barikových sudoch z dubového dreva. Dodatočne zrie aj v drevených bareloch. A ako sa patrí, pred cestou k milovníkom vína, ešte chvíľu aj vo fľaši.

 

Farba: intenzívna rubínová so svetlými granátovými odleskami.

Buket: intenzívny s tónmi červeného ovocia, vanilky a korenia.

Chuť: plné telo, zaoblená, trvácna a elegantná s ľahkými tanínmi.

Hodí sa ku grilovanému mäsu, divine a zrelým syrom. Výborná voľba aj pre vychutnávanie po jedle.

Odporúčame podávať pri teplote 18 až 20 °C vo veľkých pohároch.

Jeroboam fľaša má objem 3 l.

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Vinárstvo Giusti
Farba červené
Ročník 2015
Zvyškový cukor suché
Krajina pôvodu Taliansko
Oblasť pôvodu Veneto
Odroda Merlot, Cabernet Sauvignon
Objem 3 l
Obsah alkoholu  14 %
Obsah cukru 4 g / l
Teplota podávania 18 až 20 °C 
Obsah siričitanov
obsahuje siričitany

  

Ocenenia: 

2018 James Suckling – 94 bodov (2011)

2018 Sakura Japan Women's Wine Awards – Zlatá medaila (2009)

2017 James Suckling – 92 bodov (2011)

2016 CWSA – Zlatá medaila (2009)

2016 IWSC – Strieborná medaila
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Späť ku koreňom

 

S titulom šľachty siahajúcim až do roku 1600, v roku 2004 Ermenegildo Giusti, šľachtic z Conegliana, oživil starú rodinnú tradíciu a z popola času obnovil svoje kultúrne dedičstvo. Hoci jeho otec Augusto Giusti, narodený vo Venissieux vo Francúzsku, produkoval víno a mal preň veľkú vášeň, Ermenegildo Giusti začal svoju cestu neskôr v živote. Táto cesta sa začala kúpou dvojhektárového pozemku, kde malo vzniknúť Giusti Wine. Talianska spoločnosť Giusti Wine sa v skutočnosti vyvinula z pôvodnej vinice Dal Col, ktorú vlastnila rodina jeho manželky a ktorej korene siahajú až do roku 1945. Hoci išlo len o malý statok s niekoľkými hektármi pôdy, bol veľmi známy svojou tradičnou, kvalitnou produkciou Prosecca, Bianchetta a vína Verdiso. Víno Giusti sa vyvíjalo veľmi rýchlo. Od prvého vinohradu vysadeného v roku 2002 má dnes rozlohu približne 75 hektárov, kde sa vyrábajú biele a červené vína.

 

Splnený americký sen Ermenegilda Giustiho

Ako dieťa sa vracal domov z piknikov na bicykli, počúval o príbuzných v Amerike, sníval o nej a v 18. rokoch odchádza do Kanady, pretože okolo seba vidí veľa chudoby a málo výhliadok do budúcnosti. V zámorí stavia domy, mrakodrapy, obchoduje s ropou, zamestnáva tisíce ľudí: vytvára jednu z najsilnejších talianskych spoločností v Kanade. "V tých rokoch som nikdy neprestal propagovať Taliansko, od oblečenia po jedlo,” vraví E. Giusti.

Giusti začal investovať v Taliansku v roku 2000. Vďaka kríze v roku 2008 sa mu podarilo zhromaždiť najkrajšie nehnuteľnosti v tejto oblasti. Ale to nie je všetko: daroval 2 milióny a 300 tisíc eur na zabezpečenie a renováciu ruín opátstva Sant’Eustachio, benediktínskeho kláštora z roku 1062 s výrazne romantickým aspektom.

E. Giusti chce ísť príkladom práce v súlade s prírodou.

"Priniesli sme späť bažanty a jarabice, ktoré boli preč. O vinič sa úzkostlivo staráme a češeme ho ako záhrady. Ísť príkladom je najlepšia vec.”

Späť do obchodu