Neohodnotené

Prosecco Rosalia Rosé DOC Extra Dry 0,75l

Ochutnajte provotriedny aperitív ružové extra dry prosecco, ktoré s ľahkosťou doplní vaše jedinečné chvíle.

Momentálne nedostupné
Kód: 55
Značka: Giusti
€10,70
Kategória: Prosecco
Hmotnosť: 1.6 kg

Tip: ružové víno, šumivé.

Ružové prosecco je vyrobené z dvoch vynikajúcich odrôd Glera 90 % a Pinot Noir 10 % (Rulandské modré). Odroda Glera pochádza z víníc „Rosalia“, Nervesa della Battaglia a Pinot Noir je vyrábané v „Casa Bianche“, Volpago del Montello. Charakter pôdy je odvodený od vplyvov rieky Piave a povodní, ktoré tu boli pred miliónmi rokov.

 

Farba: ružový tón broskyňového kvetu.

Buket: príjemné a elegantné tóny žltého a červeného ovocia, nektarinky,

Chuť: spočiatku svieža, potom narastá vnímanie dužinatej mäkkosti a arómy zrelých broskýň. Má suchú, intenzívnu a elegantne dlhú chuť.

 

Hodí sa k parmskej šunke, restovaným špagetám s čerstvými paradajkami, bazalkou a extra panenským olivovým olejom.

Podávajte pri teplote 6 až 8 °C.

Skladujte na chladnom mieste, mimo zdrojov svetla a tepla.

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Vinárstvo

Giusti

Farba

ružové

Ročník

-

Zvyškový cukor

extra dry

Krajina pôvodu

Taliansko

Oblasť pôvodu

Veneto

Odroda

Glera, Pinot Noir

Objem

0,75 l

Obsah alkoholu 

11,5 %

Obsah cukru

12 g / l

Teplota podávania

6 až 8 °C 

Alergény

obsahuje siričitany

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Späť ku koreňom

 

S titulom šľachty siahajúcim až do roku 1600, v roku 2004 Ermenegildo Giusti, šľachtic z Conegliana, oživil starú rodinnú tradíciu a z popola času obnovil svoje kultúrne dedičstvo. Hoci jeho otec Augusto Giusti, narodený vo Venissieux vo Francúzsku, produkoval víno a mal preň veľkú vášeň, Ermenegildo Giusti začal svoju cestu neskôr v živote. Táto cesta sa začala kúpou dvojhektárového pozemku, kde malo vzniknúť Giusti Wine. Talianska spoločnosť Giusti Wine sa v skutočnosti vyvinula z pôvodnej vinice Dal Col, ktorú vlastnila rodina jeho manželky a ktorej korene siahajú až do roku 1945. Hoci išlo len o malý statok s niekoľkými hektármi pôdy, bol veľmi známy svojou tradičnou, kvalitnou produkciou Prosecca, Bianchetta a vína Verdiso. Víno Giusti sa vyvíjalo veľmi rýchlo. Od prvého vinohradu vysadeného v roku 2002 má dnes rozlohu približne 75 hektárov, kde sa vyrábajú biele a červené vína.

 

Splnený americký sen Ermenegilda Giustiho

Ako dieťa sa vracal domov z piknikov na bicykli, počúval o príbuzných v Amerike, sníval o nej a v 18. rokoch odchádza do Kanady, pretože okolo seba vidí veľa chudoby a málo výhliadok do budúcnosti. V zámorí stavia domy, mrakodrapy, obchoduje s ropou, zamestnáva tisíce ľudí: vytvára jednu z najsilnejších talianskych spoločností v Kanade. "V tých rokoch som nikdy neprestal propagovať Taliansko, od oblečenia po jedlo,” vraví E. Giusti.

Giusti začal investovať v Taliansku v roku 2000. Vďaka kríze v roku 2008 sa mu podarilo zhromaždiť najkrajšie nehnuteľnosti v tejto oblasti. Ale to nie je všetko: daroval 2 milióny a 300 tisíc eur na zabezpečenie a renováciu ruín opátstva Sant’Eustachio, benediktínskeho kláštora z roku 1062 s výrazne romantickým aspektom.

E. Giusti chce ísť príkladom práce v súlade s prírodou.

"Priniesli sme späť bažanty a jarabice, ktoré boli preč. O vinič sa úzkostlivo staráme a češeme ho ako záhrady. Ísť príkladom je najlepšia vec.”

Späť do obchodu