Neohodnotené

Giusti Sparkling Extra Dry 0,75l 11+1

Talianske biele šumivé víno extra dry s vynikajúcou arómou hrozna Glera a Moscato Giallo robí tento sekt ideálnym k aperitívu s veľmi slaným občerstvením.

Momentálne nedostupné
Kód: 126
Značka: Giusti
€83,60
Kategória: Prosecco
Hmotnosť: 1.6 kg

Tip: biele víno, šumivé.

Šumivé víno vyrobené z najlepšieho hrozna Glera z viníc nachádzajúcich sa v regióne Veneto, v oblasti Marca Trevigiana, v oblasti Pieve vo vinohradoch usadlosti „Case Bianche“. Vzniká kvasením odrodového bieleho hrozna bez šupiek.

 

Perlenie: jemné a trváce bublinky.

Farba: svetlo slamovo žltá so zelenkavými odleskami.

Buket: intenzívny, ovocný a kvetinový, jemne aromatický. Spočiatku tóny hruškového abótu, broskyne so žltou dužinou, mučenky a banánu, až potom pokračuje citrusovými tónmi mandarínky, zeleného čaju a mäty.

Chuť: svieža a pikantná, na podnebí je príjemná a harmonická.

 

Hodí sa ako aperitív, na prípitok pri výnimočných momentoch, ale i pre lepší pôžitok z jedla.

Podávajte pri teplote 6 až 8 °C.

Skladujte na chladnom mieste, mimo zdrojov svetla a tepla.

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Vinárstvo Giusti
Farba biele
Ročník 2017
Zvyškový cukor
extra dry
Krajina pôvodu Taliansko
Oblasť pôvodu
Veneto
Odroda Glera
Objem 0,75 l
Obsah alkoholu  11 %
Obsah cukru 15 g / l
Teplota podávania 6 až 8 °C 
Alergény
obsahuje siričitany

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Späť ku koreňom

 

S titulom šľachty siahajúcim až do roku 1600, v roku 2004 Ermenegildo Giusti, šľachtic z Conegliana, oživil starú rodinnú tradíciu a z popola času obnovil svoje kultúrne dedičstvo. Hoci jeho otec Augusto Giusti, narodený vo Venissieux vo Francúzsku, produkoval víno a mal preň veľkú vášeň, Ermenegildo Giusti začal svoju cestu neskôr v živote. Táto cesta sa začala kúpou dvojhektárového pozemku, kde malo vzniknúť Giusti Wine. Talianska spoločnosť Giusti Wine sa v skutočnosti vyvinula z pôvodnej vinice Dal Col, ktorú vlastnila rodina jeho manželky a ktorej korene siahajú až do roku 1945. Hoci išlo len o malý statok s niekoľkými hektármi pôdy, bol veľmi známy svojou tradičnou, kvalitnou produkciou Prosecca, Bianchetta a vína Verdiso. Víno Giusti sa vyvíjalo veľmi rýchlo. Od prvého vinohradu vysadeného v roku 2002 má dnes rozlohu približne 75 hektárov, kde sa vyrábajú biele a červené vína.

 

Splnený americký sen Ermenegilda Giustiho

Ako dieťa sa vracal domov z piknikov na bicykli, počúval o príbuzných v Amerike, sníval o nej a v 18. rokoch odchádza do Kanady, pretože okolo seba vidí veľa chudoby a málo výhliadok do budúcnosti. V zámorí stavia domy, mrakodrapy, obchoduje s ropou, zamestnáva tisíce ľudí: vytvára jednu z najsilnejších talianskych spoločností v Kanade. "V tých rokoch som nikdy neprestal propagovať Taliansko, od oblečenia po jedlo,” vraví E. Giusti.

Giusti začal investovať v Taliansku v roku 2000. Vďaka kríze v roku 2008 sa mu podarilo zhromaždiť najkrajšie nehnuteľnosti v tejto oblasti. Ale to nie je všetko: daroval 2 milióny a 300 tisíc eur na zabezpečenie a renováciu ruín opátstva Sant’Eustachio, benediktínskeho kláštora z roku 1062 s výrazne romantickým aspektom.

E. Giusti chce ísť príkladom práce v súlade s prírodou.

"Priniesli sme späť bažanty a jarabice, ktoré boli preč. O vinič sa úzkostlivo staráme a češeme ho ako záhrady. Ísť príkladom je najlepšia vec.”

Späť do obchodu