Neohodnotené

Víno Merlot IGT delle Venezie 0,75l

Kvalitné červené víno si môžete dopriať aj ako aperitív. Merlot je ideálnym riešením, má sladké taníny, ktoré sa dokonale spájajú s tónmi červeného ovocia a s dobrou sviežosťou.

Momentálne nedostupné
Kód: 88
Značka: Giusti
€8,70
Kategória: Červené
Hmotnosť: 1.2 kg

Tip: červené víno, tiché. 

Vyrába sa z výberového hrozna Merlot z viníc v oblasti Veneto. Víno sa vyrába červenou vinifikáciou. Strapce z rôznych vinohradov sa najskôr po častiach samostatne vinifikujú, následne sa takto získané víno na záver procesu kvasenia zmieša a putuje k zreniu v tankoch z nerezovej ocele.

 

Farba: intenzívna rubínovo červená s fialovými odleskami.

Buket: intenzívny s tónmi červeného ovocia.

Chuť: poctivé teplo, plná chuť v ústach.

 

Hodí sa s prvými chodmi, k mäsu a stredne vyzretým syrom.

Podávajte pri teplote 17 až 19 °C.

Skladujte na chladnom mieste, mimo zdrojov svetla a tepla.

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

 

Vinárstvo

Giusti

Farba

červené

Ročník

2019

Zvyškový cukor

suché

Krajina pôvodu

Taliansko

Oblasť pôvodu

Veneto

Odroda

Merlot    

Objem

0,75 l

Obsah alkoholu 

13 %

Obsah cukru

4 g / l

Teplota podávania

17 až 19 °C 

Alergény

Obsahuje siričitany

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Späť ku koreňom

 

S titulom šľachty siahajúcim až do roku 1600, v roku 2004 Ermenegildo Giusti, šľachtic z Conegliana, oživil starú rodinnú tradíciu a z popola času obnovil svoje kultúrne dedičstvo. Hoci jeho otec Augusto Giusti, narodený vo Venissieux vo Francúzsku, produkoval víno a mal preň veľkú vášeň, Ermenegildo Giusti začal svoju cestu neskôr v živote. Táto cesta sa začala kúpou dvojhektárového pozemku, kde malo vzniknúť Giusti Wine. Talianska spoločnosť Giusti Wine sa v skutočnosti vyvinula z pôvodnej vinice Dal Col, ktorú vlastnila rodina jeho manželky a ktorej korene siahajú až do roku 1945. Hoci išlo len o malý statok s niekoľkými hektármi pôdy, bol veľmi známy svojou tradičnou, kvalitnou produkciou Prosecca, Bianchetta a vína Verdiso. Víno Giusti sa vyvíjalo veľmi rýchlo. Od prvého vinohradu vysadeného v roku 2002 má dnes rozlohu približne 75 hektárov, kde sa vyrábajú biele a červené vína.

 

Splnený americký sen Ermenegilda Giustiho

Ako dieťa sa vracal domov z piknikov na bicykli, počúval o príbuzných v Amerike, sníval o nej a v 18. rokoch odchádza do Kanady, pretože okolo seba vidí veľa chudoby a málo výhliadok do budúcnosti. V zámorí stavia domy, mrakodrapy, obchoduje s ropou, zamestnáva tisíce ľudí: vytvára jednu z najsilnejších talianskych spoločností v Kanade. "V tých rokoch som nikdy neprestal propagovať Taliansko, od oblečenia po jedlo,” vraví E. Giusti.

Giusti začal investovať v Taliansku v roku 2000. Vďaka kríze v roku 2008 sa mu podarilo zhromaždiť najkrajšie nehnuteľnosti v tejto oblasti. Ale to nie je všetko: daroval 2 milióny a 300 tisíc eur na zabezpečenie a renováciu ruín opátstva Sant’Eustachio, benediktínskeho kláštora z roku 1062 s výrazne romantickým aspektom.

E. Giusti chce ísť príkladom práce v súlade s prírodou.

"Priniesli sme späť bažanty a jarabice, ktoré boli preč. O vinič sa úzkostlivo staráme a češeme ho ako záhrady. Ísť príkladom je najlepšia vec.”

Späť do obchodu