1 hodnotenie

Víno Chardonnay IGT Trevenezie Dei Carni 0,75l 5+1

Ochutnajte biele suché talianske víno vyrobané z najlepšieho hrozna odrody Chardonnay, pochádzajúceho z vinice Dei Carni. 
Momentálne nedostupné
Kód: 117
Značka: Giusti
€44
Kategória: Biele
Hmotnosť: 8.5 kg

Tip: biele víno, tiché.
 
Chardonnay vyrobené z toho najlepšieho hrozna pochádzajúceho z vinohradov nachádzajúcich sa v regióne Veneto, v oblasti Montello a kopca Asolo v obci Nervesa della Battaglia.
Vyrobené technológiou: fermentácia zo šupiek. Primárna fermentácia prebieha s vybranými kvasinkami pri kontrolovanej teplote. Po fermentácii víno zostáva v kontakte s droždím na dlhú dobu a pravidelne sa mieša, kým sa nenaplní do fliaš.

 

Farba: slamovo žltá so zelenkavými odleskami.

Buket: intenzívny, ovocný a kvetinový s typickými tónmi Chardonnay.

Chuť: svieža chuť a vynikajúca štruktúra, plná a trvácna.

 

Hodí sa k ľahkým predjedlám, polievkam, rizotu a rybám.

Podávajte pri teplote 8 až 10 °C.

Skladujte na chladnom mieste, mimo zdrojov svetla a tepla.

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Vinárstvo Giusti
Farba biele
Ročník -
Zvyškový cukor
suché
Krajina pôvodu Taliansko
Oblasť pôvodu Veneto
Odroda Chardonnay
Objem 0,75 l
Obsah alkoholu  13 %
Obsah cukru 4 g / l
Teplota podávania 8 až 10 °C 
Obsah siričitanov
áno

 

Ocenenia:

2018 The Chardonnay Master Drink Businness – Strieborná medaila (2017)

2017 The Asian Chardonnay Master Drink Businness – Strieborná medaila (2016)

2016 The Chardonnay Master Drink Businness - Strieborná medaila (2015)

2016 Bere bene Gambero Rosso - Oscar (2015)

2015 The Chardonnay Master Drink Businness - Zlatá medaila (2014)

2014 The Chardonnay Master Drink Businness - Strieborná medaila (2014)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Späť ku koreňom

 

S titulom šľachty siahajúcim až do roku 1600, v roku 2004 Ermenegildo Giusti, šľachtic z Conegliana, oživil starú rodinnú tradíciu a z popola času obnovil svoje kultúrne dedičstvo. Hoci jeho otec Augusto Giusti, narodený vo Venissieux vo Francúzsku, produkoval víno a mal preň veľkú vášeň, Ermenegildo Giusti začal svoju cestu neskôr v živote. Táto cesta sa začala kúpou dvojhektárového pozemku, kde malo vzniknúť Giusti Wine. Talianska spoločnosť Giusti Wine sa v skutočnosti vyvinula z pôvodnej vinice Dal Col, ktorú vlastnila rodina jeho manželky a ktorej korene siahajú až do roku 1945. Hoci išlo len o malý statok s niekoľkými hektármi pôdy, bol veľmi známy svojou tradičnou, kvalitnou produkciou Prosecca, Bianchetta a vína Verdiso. Víno Giusti sa vyvíjalo veľmi rýchlo. Od prvého vinohradu vysadeného v roku 2002 má dnes rozlohu približne 75 hektárov, kde sa vyrábajú biele a červené vína.

 

Splnený americký sen Ermenegilda Giustiho

Ako dieťa sa vracal domov z piknikov na bicykli, počúval o príbuzných v Amerike, sníval o nej a v 18. rokoch odchádza do Kanady, pretože okolo seba vidí veľa chudoby a málo výhliadok do budúcnosti. V zámorí stavia domy, mrakodrapy, obchoduje s ropou, zamestnáva tisíce ľudí: vytvára jednu z najsilnejších talianskych spoločností v Kanade. "V tých rokoch som nikdy neprestal propagovať Taliansko, od oblečenia po jedlo,” vraví E. Giusti.

Giusti začal investovať v Taliansku v roku 2000. Vďaka kríze v roku 2008 sa mu podarilo zhromaždiť najkrajšie nehnuteľnosti v tejto oblasti. Ale to nie je všetko: daroval 2 milióny a 300 tisíc eur na zabezpečenie a renováciu ruín opátstva Sant’Eustachio, benediktínskeho kláštora z roku 1062 s výrazne romantickým aspektom.

E. Giusti chce ísť príkladom práce v súlade s prírodou.

"Priniesli sme späť bažanty a jarabice, ktoré boli preč. O vinič sa úzkostlivo staráme a češeme ho ako záhrady. Ísť príkladom je najlepšia vec.”

Späť do obchodu