História Giusti Wine

Made in Italy...

Vinárska usadlosť Giusti leží v kopcoch Montello a Pieve, v oblasti obklopujúcej opátstvo  Nervesa della Battaglia vo východnom Benátsku (Veneto), medzi mestami Treviso, Benátky a Asolo. Zvlnené kopce Montello, obklopené korytom rieky Piave, nie sú ako žiadne iné na svete. Geologicky má táto oblasť jednu z najstarších pôd v Taliansku a Benátska republika po stáročia získavala drevo pre svoju flotilu zo svojich lesov. Pôda má vysoký obsah oxidu železa a ílu, typickú „červenú zem“.


Späť ku koreňom...

S titulom šľachty siahajúcim až do roku 1600, v roku 2004 Ermenegildo Giusti, šľachtic z Conegliana, oživil starú rodinnú tradíciu a z popola času obnovil svoje kultúrne dedičstvo. Hoci jeho otec Augusto Giusti, narodený vo Venissieux vo Francúzsku, produkoval víno a mal preň veľkú vášeň, Ermenegildo Giusti začal svoju cestu neskôr v živote. Táto cesta sa začala kúpou dvojhektárového pozemku, kde malo vzniknúť Giusti Wine. Talianska spoločnosť Giusti Wine sa v skutočnosti vyvinula z pôvodnej vinice Dal Col, ktorú vlastnila rodina jeho manželky a ktorej korene siahajú až do roku 1945. Hoci išlo len o malý statok s niekoľkými hektármi pôdy, bol veľmi známy svojou tradičnou, kvalitnou produkciou Prosecca, Bianchetta a vína Verdiso.
 
 
 
 Tenuta Abazzia, foto: Giusti Wine
 
Víno Giusti sa vyvíjalo veľmi rýchlo. Od prvého vinohradu vysadeného v roku 2002 má dnes rozlohu približne 100 hektárov, z ktorých 70 % je už vysadených viničom, rozdelených do desiatich vinohradov (Tenuta) nasledovne: Tenuta Case Bianche, Tenuta Rosalia, Tenuta Rolando, Tenuta Sienna, Tenuta Abbazia, Tenuta Aria Valentina, Tenuta Emily, Tenuta Ava, Tenuta Amelia a Tenuta Maria Vittoria.

 

Splnený americký sen Ermenegilda Giustiho...

Ako dieťa sa vracal domov z piknikov na bicykli, počúval o príbuzných v Amerike, sníval o nej a v 18. rokoch odchádza do Kanady, pretože okolo seba vidí veľa chudoby a málo výhliadok do budúcnosti. V zámorí stavia domy, mrakodrapy, obchoduje s ropou, zamestnáva tisíce ľudí: vytvára jednu z najsilnejších talianskych spoločností v Kanade. "V tých rokoch som nikdy neprestal propagovať Taliansko, od oblečenia po jedlo,” vraví E. Giusti.

Giusti začal investovať v Taliansku v roku 2000. Vďaka kríze v roku 2008 sa mu podarilo zhromaždiť najkrajšie nehnuteľnosti v tejto oblasti. Ale to nie je všetko: daroval 2 milióny a 300 tisíc eur na zabezpečenie a renováciu ruín opátstva Sant’Eustachio, benediktínskeho kláštora z roku 1062 s výrazne romantickým aspektom. 

 

Opátstvo Sant'Eustachio

 

Zážitky s pohárom vína v ruke

Ermenegildo Giusti je zanieteným zástancom pestovania viniča, ktoré rešpektuje životné prostredie aj krásnu okolitú krajinu. Kvalita je najvyššou prioritou spoločnosti, no má aj silný zmysel pre pohostinnosť a snaží sa poskytnúť každému, kto navštívi jej sídla zážitok, na ktorý nezabudne. Tieto vlastnosti sú vyjadrené v každom pohári vína Giusti.

 

 

“Z úcty k prírode chcem vrátiť svetu pohár vína, ktorý bude každý milovať.”

 Ermenegildo Giusti – zakladateľ Giusti Wine

 

 

 

 

Foto: Giusti Wine

 

 

Späť do obchodu