1 hodnotenie

Asolo Prosecco Superiore DOCG Extra Dry 0,75l

Prosecco Superiore ako aperitív par excellence s chráneným označením pôvodu sa vyrába z najlepšieho hrozna Glera. Krémová, ovocná a jemne pikantná, má všetky predpoklady vyniknúť v tých najelegantnejších aperitívoch. 

Momentálne nedostupné
Kód: 49
Značka: Giusti
€11,50
Kategória: Prosecco
Hmotnosť: 1.5 kg

Tip: biele víno, šumivé.

Prosecco s kontrolovaným a zaručeným označením pôvodu sa vyrába z najlepšieho hrozna Glera z viníc nachádzajúcich sa v Benátsku, v kopcovitej oblasti Montello a pohorí Asolo, v obci Nervesa della Battaglia a presne vo vinohradoch Amelia, Ava a Maria Vittoria. 

Technológia: biela vinifikácia. Primárna fermentácia prebieha pri kontrolovanej teplote vybranými kvasinkami. Druhá fermentácia prebieha pri nízkej teplote v autoklávoch.

 

Perlenie: správne prchavé, s jemným a pretrvávajúcim perlením.

Farba: svetlá slamovo žltá so zelenkavými odleskami.

Buket: intenzívny, ovocný, s tónmi zlatého jablka a citrónu; dominantným kvetinovým tónom je vistéria a agát.

Chuť: so sviežou chuťou a dobrou štruktúrou, na podnebí je príjemná, harmonická a správne vyvážená v sladkosti.

 

Hodí sa k rybám, k bielemu mäsu, rizotu a k predjedlám.

Podávajte pri teplote 6 až 8 °C.

Skladujte na chladnom mieste, mimo zdrojov svetla a tepla.

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Vinárstvo Giusti
Farba biele
Ročník -
Zvyškový cukor extra dry
Krajina pôvodu Taliansko
Oblasť pôvodu Asolo
Odroda Glera
Objem 0,75 l
Obsah alkoholu  11,5 %
Obsah cukru 15 g / l
Teplota podávania 6 až 8 °C 
Alergény
obsahuje siričitany

 

Ocenenia:

2017 The Prosecco Master Drink Business – Zlatá medaila

2017 Vini Buoni d'Italia – 4 Hviezdy

2015 Vini Buoni d'Italia – 4 Hviezdy

2014 The Prosecco Master Drink Business – Strieborná medaila

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Späť ku koreňom

 

S titulom šľachty siahajúcim až do roku 1600, v roku 2004 Ermenegildo Giusti, šľachtic z Conegliana, oživil starú rodinnú tradíciu a z popola času obnovil svoje kultúrne dedičstvo. Hoci jeho otec Augusto Giusti, narodený vo Venissieux vo Francúzsku, produkoval víno a mal preň veľkú vášeň, Ermenegildo Giusti začal svoju cestu neskôr v živote. Táto cesta sa začala kúpou dvojhektárového pozemku, kde malo vzniknúť Giusti Wine. Talianska spoločnosť Giusti Wine sa v skutočnosti vyvinula z pôvodnej vinice Dal Col, ktorú vlastnila rodina jeho manželky a ktorej korene siahajú až do roku 1945. Hoci išlo len o malý statok s niekoľkými hektármi pôdy, bol veľmi známy svojou tradičnou, kvalitnou produkciou Prosecca, Bianchetta a vína Verdiso. Víno Giusti sa vyvíjalo veľmi rýchlo. Od prvého vinohradu vysadeného v roku 2002 má dnes rozlohu približne 75 hektárov, kde sa vyrábajú biele a červené vína.

 

Splnený americký sen Ermenegilda Giustiho

Ako dieťa sa vracal domov z piknikov na bicykli, počúval o príbuzných v Amerike, sníval o nej a v 18. rokoch odchádza do Kanady, pretože okolo seba vidí veľa chudoby a málo výhliadok do budúcnosti. V zámorí stavia domy, mrakodrapy, obchoduje s ropou, zamestnáva tisíce ľudí: vytvára jednu z najsilnejších talianskych spoločností v Kanade. "V tých rokoch som nikdy neprestal propagovať Taliansko, od oblečenia po jedlo,” vraví E. Giusti.

Giusti začal investovať v Taliansku v roku 2000. Vďaka kríze v roku 2008 sa mu podarilo zhromaždiť najkrajšie nehnuteľnosti v tejto oblasti. Ale to nie je všetko: daroval 2 milióny a 300 tisíc eur na zabezpečenie a renováciu ruín opátstva Sant’Eustachio, benediktínskeho kláštora z roku 1062 s výrazne romantickým aspektom.

E. Giusti chce ísť príkladom práce v súlade s prírodou.

"Priniesli sme späť bažanty a jarabice, ktoré boli preč. O vinič sa úzkostlivo staráme a češeme ho ako záhrady. Ísť príkladom je najlepšia vec.”

Späť do obchodu