5 hodnotení

Asolo Prosecco DOCG Extra Brut by Graziana Grassini 0,75l - limitovaná edícia

Urobte si zo všedného dňa výnimočný. Na svete je len 5000 fliaš tohto výnimočného prosecca. A niekoľko kusov máme i my. Prosecco par excellence navrhla jedna z najznámejších enologičiek na svete – Graziana Grassini. 

Môžeme doručiť do:
12.6.2023
Skladom (>5 ks)
Kód: 43
Značka: Giusti
€23,50
Kategória: Prosecco
Hmotnosť: 1.5 kg
Objem: 700ml
Alkohol: 11,5%
Karton: 6ks

Tip: biele víno, šumivé.

Toto talianske perlivé víno Extra Brut s kontrolovaným a chráneným pôvodom je vyrobené z hrozna Glera viníc Aria Valentina, kde sú rastliny celý deň vystavené slnku a večer tu prúdi čerstvý vzduch od rieky Piave.

Jedinečné Prosecco, starostlivý proces, ktorý čo najlepšie vyjadruje charakter územia: Il Montello, obec Nervesa della Battaglia. Hrozno sa zbiera ručne vo veľmi skorých ranných hodinách a vyberá sa starostlivo strapec po strapci. Celý trs sa jemne lisuje a nakoniec zreje sur lie po dobu šiestich mesiacov.

 

Perlenie: husté, krémové.

Farba: svetlá slamovo žltá, s jasnými zelenkavými odleskami.

Buket: je okamžite priamočiary, dokonalá čistota a elegancia, príjemnej intenzity v ovocných a kvetinových tónoch.
Najprv jasné vnímanie dužiny zlatého jablka nasledované tónmi hrušky Abate a bielej dužiny broskyne a jarných kvetov (akácia, pomarančový kvet a hloh).

Chuť: je rozhodne svieža, chrumkavá, pikantná a ovocná. Záver je perzistentný s horkastou a mandľovou dochuťou.

 

Hodí sa k morským plodom, k rizotu s cuketou.

Podávajte pri teplote 6 až 8 °C.

Skladujte na chladnom mieste, mimo zdrojov svetla a tepla.

  

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Vinárstvo Giusti
Farba biele
Ročník
Zvyškový cukor
extra brut
Krajina pôvodu Taliansko
Oblasť pôvodu Asolo
Odroda Glera
Objem 0,75 l
Obsah alkoholu  11,5 %
Obsah cukru menej ako 1 g / l
Teplota podávania 6 až 8 °C 
Alergény
obsahuje siričitany

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Späť ku koreňom

 

S titulom šľachty siahajúcim až do roku 1600, v roku 2004 Ermenegildo Giusti, šľachtic z Conegliana, oživil starú rodinnú tradíciu a z popola času obnovil svoje kultúrne dedičstvo. Hoci jeho otec Augusto Giusti, narodený vo Venissieux vo Francúzsku, produkoval víno a mal preň veľkú vášeň, Ermenegildo Giusti začal svoju cestu neskôr v živote. Táto cesta sa začala kúpou dvojhektárového pozemku, kde malo vzniknúť Giusti Wine. Talianska spoločnosť Giusti Wine sa v skutočnosti vyvinula z pôvodnej vinice Dal Col, ktorú vlastnila rodina jeho manželky a ktorej korene siahajú až do roku 1945. Hoci išlo len o malý statok s niekoľkými hektármi pôdy, bol veľmi známy svojou tradičnou, kvalitnou produkciou Prosecca, Bianchetta a vína Verdiso. Víno Giusti sa vyvíjalo veľmi rýchlo. Od prvého vinohradu vysadeného v roku 2002 má dnes rozlohu približne 75 hektárov, kde sa vyrábajú biele a červené vína.

 

Splnený americký sen Ermenegilda Giustiho

Ako dieťa sa vracal domov z piknikov na bicykli, počúval o príbuzných v Amerike, sníval o nej a v 18. rokoch odchádza do Kanady, pretože okolo seba vidí veľa chudoby a málo výhliadok do budúcnosti. V zámorí stavia domy, mrakodrapy, obchoduje s ropou, zamestnáva tisíce ľudí: vytvára jednu z najsilnejších talianskych spoločností v Kanade. "V tých rokoch som nikdy neprestal propagovať Taliansko, od oblečenia po jedlo,” vraví E. Giusti.

Giusti začal investovať v Taliansku v roku 2000. Vďaka kríze v roku 2008 sa mu podarilo zhromaždiť najkrajšie nehnuteľnosti v tejto oblasti. Ale to nie je všetko: daroval 2 milióny a 300 tisíc eur na zabezpečenie a renováciu ruín opátstva Sant’Eustachio, benediktínskeho kláštora z roku 1062 s výrazne romantickým aspektom.

E. Giusti chce ísť príkladom práce v súlade s prírodou.

"Priniesli sme späť bažanty a jarabice, ktoré boli preč. O vinič sa úzkostlivo staráme a češeme ho ako záhrady. Ísť príkladom je najlepšia vec.”

Späť do obchodu