Neohodnotené

Víno Antonio Rosso Montello Colli Asolani DOC 0,75l

Talianske červené suché víno, ktoré zahreje pri srdci a pripomenie čaro jesene. Miestna duša hrozna Recantina sa snúbi s kozmopolitnou dušou Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc.

Momentálne nedostupné
Kód: 82
Značka: Giusti
€26,10
Kategória: Červené
Hmotnosť: 1.4 kg

Tip: červené, tiché víno.

Vyrába sa z najlepších druhov hrozna Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot a Recantina z usadlosti Aria Valentina. Zreje 12-14 mesiacov v barikových sudoch po víne Umberto I.

 

Farba: intenzívna rubínovo červená s jemne fialovými odleskami

Buket: intenzívny s tónmi červeného ovocia a čiernych ríbezlí. Potom nasledujú pikantné tóny vanilky a korenia.

Chuť: pomerne plná, zaoblené taníny, elegantná chuť, dlhotrvácny záver.

 

Hodí sa k červenému mäsu, ale ideálne je i k dusenému teľaciemu a jahňaciemu. Vynikajúce k stredne vyzretým syrom.

Podávajte pri teplote 18 až 20 °C.

Skladujte na chladnom mieste, mimo zdrojov svetla a tepla.

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Vinárstvo Giusti
Farba červené
Ročník 2017
Zvyškový cukor suché
Krajina pôvodu Taliansko
Oblasť pôvodu Veneto
Odroda Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Recantina
Objem 0,75 l
Obsah alkoholu  14 %
Obsah cukru  4 g / l
Teplota podávania 18 až 20 °C 
Alergény
obsahuje siričitany

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Späť ku koreňom

 

S titulom šľachty siahajúcim až do roku 1600, v roku 2004 Ermenegildo Giusti, šľachtic z Conegliana, oživil starú rodinnú tradíciu a z popola času obnovil svoje kultúrne dedičstvo. Hoci jeho otec Augusto Giusti, narodený vo Venissieux vo Francúzsku, produkoval víno a mal preň veľkú vášeň, Ermenegildo Giusti začal svoju cestu neskôr v živote. Táto cesta sa začala kúpou dvojhektárového pozemku, kde malo vzniknúť Giusti Wine. Talianska spoločnosť Giusti Wine sa v skutočnosti vyvinula z pôvodnej vinice Dal Col, ktorú vlastnila rodina jeho manželky a ktorej korene siahajú až do roku 1945. Hoci išlo len o malý statok s niekoľkými hektármi pôdy, bol veľmi známy svojou tradičnou, kvalitnou produkciou Prosecca, Bianchetta a vína Verdiso. Víno Giusti sa vyvíjalo veľmi rýchlo. Od prvého vinohradu vysadeného v roku 2002 má dnes rozlohu približne 75 hektárov, kde sa vyrábajú biele a červené vína.

 

Splnený americký sen Ermenegilda Giustiho

Ako dieťa sa vracal domov z piknikov na bicykli, počúval o príbuzných v Amerike, sníval o nej a v 18. rokoch odchádza do Kanady, pretože okolo seba vidí veľa chudoby a málo výhliadok do budúcnosti. V zámorí stavia domy, mrakodrapy, obchoduje s ropou, zamestnáva tisíce ľudí: vytvára jednu z najsilnejších talianskych spoločností v Kanade. "V tých rokoch som nikdy neprestal propagovať Taliansko, od oblečenia po jedlo,” vraví E. Giusti.

Giusti začal investovať v Taliansku v roku 2000. Vďaka kríze v roku 2008 sa mu podarilo zhromaždiť najkrajšie nehnuteľnosti v tejto oblasti. Ale to nie je všetko: daroval 2 milióny a 300 tisíc eur na zabezpečenie a renováciu ruín opátstva Sant’Eustachio, benediktínskeho kláštora z roku 1062 s výrazne romantickým aspektom.

E. Giusti chce ísť príkladom práce v súlade s prírodou.

"Priniesli sme späť bažanty a jarabice, ktoré boli preč. O vinič sa úzkostlivo staráme a češeme ho ako záhrady. Ísť príkladom je najlepšia vec.”

Späť do obchodu