Neohodnotené

Víno Amarone della Valpolicella Classico DOCG Magnum 1,5 l

Luxusné a bohaté víno vo veľkej magnum fľaši pochádza z oblasti Veneto v Taliansku. Víno s plnou teplou chuťou je výsledok darov krajiny s technickými znalosťami človeka. Zabalené v drevenej darčekovej krabici.

Momentálne nedostupné
Kód: 106
Značka: Giusti
€125,80
Kategória: Červené
Hmotnosť: 2.5 kg

Tip: červené víno, tiché.

Vyrobené je z odrody Corvina Veronese a Corvinone do 80 % a 20 % odroda Rondinella. Ručný zber, hornaté časti vinohradníckej oblasti Valpolicella Classical, Taliansko.

Na výrobu tohto červeného vína sa zbierajú len tie najlepšie strapce, ktoré sa po zbere najskôr 3-4 mesiace sušia v malých košoch, kým nepríde čas na ich 30-40 dní dlhé macerovanie a kvasenie v tankoch z nerezovej ocele. Zrie v dubových sudoch 24 mesiacov a ďalších 6 mesiacov dozrieva priamo vo fľaši, kým môže putovať medzi pravých milovníkov vína.

 

Farba: intenzívna rubínovo červená so sklonom ku granátovej.

Buket: intenzívny s tónmi sušeného ovocia, s tónmi slivky a čerešne. Jasné tóny sladkého drievka a korenia.

Chuť: plné telo, zaoblená, hrejivá s ľahkými tanínmi, elegantná.

 

Hodí sa k divine, dusenému mäsu, k veľmi vyzretým syrom a sladkokyslým jedlám. Tiež vynikajúce na konci jedla napríklad i pred krbom.

Víno odporúčame otvoriť minimálne hodinu pred podávaním.

Podávajte pri teplote 18 až 20 °C. 

Skladujte na chladnom mieste, mimo zdrojov svetla a tepla.

Magnum fľaša má objem 1,5 l.

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Vinárstvo

Giusti

Farba

červené

Ročník

 -

Zvyškový cukor

suché

Krajina pôvodu

Taliansko

Oblasť pôvodu

Valpolicella

Odroda

Corvina Veronese, Corvinone, Rondinella

Objem

1,5 l

Obsah alkoholu 

16,5 %

Obsah cukru

8 g / l

Teplota podávania

18 až 20 °C 

Obsah siričitanov

obsahuje siričitany

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Späť ku koreňom

 

S titulom šľachty siahajúcim až do roku 1600, v roku 2004 Ermenegildo Giusti, šľachtic z Conegliana, oživil starú rodinnú tradíciu a z popola času obnovil svoje kultúrne dedičstvo. Hoci jeho otec Augusto Giusti, narodený vo Venissieux vo Francúzsku, produkoval víno a mal preň veľkú vášeň, Ermenegildo Giusti začal svoju cestu neskôr v živote. Táto cesta sa začala kúpou dvojhektárového pozemku, kde malo vzniknúť Giusti Wine. Talianska spoločnosť Giusti Wine sa v skutočnosti vyvinula z pôvodnej vinice Dal Col, ktorú vlastnila rodina jeho manželky a ktorej korene siahajú až do roku 1945. Hoci išlo len o malý statok s niekoľkými hektármi pôdy, bol veľmi známy svojou tradičnou, kvalitnou produkciou Prosecca, Bianchetta a vína Verdiso. Víno Giusti sa vyvíjalo veľmi rýchlo. Od prvého vinohradu vysadeného v roku 2002 má dnes rozlohu približne 75 hektárov, kde sa vyrábajú biele a červené vína.

 

Splnený americký sen Ermenegilda Giustiho

Ako dieťa sa vracal domov z piknikov na bicykli, počúval o príbuzných v Amerike, sníval o nej a v 18. rokoch odchádza do Kanady, pretože okolo seba vidí veľa chudoby a málo výhliadok do budúcnosti. V zámorí stavia domy, mrakodrapy, obchoduje s ropou, zamestnáva tisíce ľudí: vytvára jednu z najsilnejších talianskych spoločností v Kanade. "V tých rokoch som nikdy neprestal propagovať Taliansko, od oblečenia po jedlo,” vraví E. Giusti.

Giusti začal investovať v Taliansku v roku 2000. Vďaka kríze v roku 2008 sa mu podarilo zhromaždiť najkrajšie nehnuteľnosti v tejto oblasti. Ale to nie je všetko: daroval 2 milióny a 300 tisíc eur na zabezpečenie a renováciu ruín opátstva Sant’Eustachio, benediktínskeho kláštora z roku 1062 s výrazne romantickým aspektom.

E. Giusti chce ísť príkladom práce v súlade s prírodou.

"Priniesli sme späť bažanty a jarabice, ktoré boli preč. O vinič sa úzkostlivo staráme a češeme ho ako záhrady. Ísť príkladom je najlepšia vec.”

Späť do obchodu